İKMEP 2013 Ders Planı

 

1.Yıl - Güz Yarıyılı

 

Kodu

Ders Adı

Ders

Uyg

Lab

Kredi

AKTS

ATA1031

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I

2

0

0

0

2

BIL1051

Bilgisayar ve Ofis Programları

2

0

0

2

3

TDB1031

Türkçe I

2

0

0

0

2

MAT1033

Matematik 1

2

0

0

2

2

MDB1071

Yabancı Dil I

2

0

0

2

2

MKN1011

Temel İmalat İşlemleri

2

2

0

3

4

MKN1021

Teknik Resim

2

2

0

3

4

MKN1031

Ölçme ve Kontrol

2

0

0

2

2

MKN1041

Meslek Teknolojisi

2

0

0

2

3

MKN1051

Teknolojinin Bilimsel İlkeleri

2

0

0

2

3

ELEC 001

Sosyal Seçmeli I

2

0

0

2

3

Toplam: 30

1.Yıl - Bahar Yarıyılı

Kodu

Ders Adı

Ders

Uyg

Lab

Kredi

AKTS

ATA1032

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi II

2

0

0

0

2

TDB1032

Türkçe II

2

0

0

0

2

MAT1054

Matematik 2

2

0

0

2

2

MDB1072

Yabancı Dil II

2

0

0

2

2

MKN1012

Makine Tasarımı

2

0

0

2

2

MKN1022

İmalat İşlemleri I

2

2

0

3

3

MKN1032

Bilgisayar Destekli Üretim I

2

2

0

3

3

ELEC 002

Sosyal Seçmeli II

2

0

0

2

3

ELEC 003

Mesleki Seçmeli I

3

0

0

3

4

ELEC 004

Mesleki Seçmeli II

3

0

0

3

4

MKN1001

Mesleki Staj I

0

0

0

0

3

Toplam: 30

2.Yıl - Güz Yarıyılı

Kodu

Ders Adı

Ders

Uyg

Lab

Kredi

AKTS

 

MKN2011

Bilgisayar Destekli Tasarım I

2

2

0

3

4

 

MKN2021

CNC Torna Teknolojisi

2

2

0

3

4

 

MKN2031

Makine Elemanları

3

0

0

3

4

 

MKN2041

İmalat İşlemleri II

1

2

0

2

4

 

MKN2051

Termodinamik

2

0

0

2

2

 

MKN2061

Bilgisayar Destekli Üretim II

2

2

0

3

4

 

ELEC 005

Mesleki Seçmeli III

3

0

0

3

4

 

ELEC 006

Mesleki Seçmeli IV

3

0

0

3

4

 

Toplam: 30

 

2.Yıl - Bahar Yarıyılı

 

Kodu

Ders Adı

Ders

 Uyg

 Lab

Kredi

AKTS

 

MKN2012

Malzeme Teknolojisi

2

2

0

3

3

 

MKN2022

Bilgisayar Destekli Tasarım II

2

2

0

3

4

 

MKN2032

CNC Freze Teknolojisi

2

2

0

3

4

 

MKN2042

Sistem Analizi ve Tasarımı

0

2

0

1

2

 

MKN2052

Hidrolik – Pnömatik Sistemler

2

2

0

3

4

 

MKN2062

Mukavemet

2

0

0

2

2

 

ELEC 007

Mesleki Seçmeli V

3

0

0

3

4

 

ELEC 008

Mesleki Seçmeli VI

3

0

0

3

4

 

MKN2001

Mesleki Staj II

0

0

0

0

3

 

Toplam: 30

 

Program Toplam AKTS: 120

 

Sosyal Seçimlik

 

Kodu

Ders Adı

Ders

Uyg

Lab

Kredi

AKTS

 

BIL1102

Bilgi ve İletişim Teknolojisi

2

0

0

2

3

 

ELT1062

Toplam Kalite Yönetimi

2

0

0

2

3

 

BSM1762

Güzel Sanatlar

2

0

0

2

3

 

SER1601

Araştırma Yöntem ve Teknikleri

2

0

0

2

3

 

SER1602

Çevre Koruma

2

0

0

2

3

 

HAR1162

İlk yardım

2

0

0

2

3

 

ISS1061

İletişim

2

0

0

2

3

 

IKL9010

Meslek Etiği

2

0

0

2

3

 

MKN1051

Teknolojinin Bilimsel İlkeleri

2

0

0

2

3

 

SER1603

Fotoğrafı

2

0

0

2

3

 

SER1604

İşletme Yönetimi

2

0

0

2

3

 

BAN1211

Genel İşletme

2

0

0

2

3

 

MHS1701

Girişimcilik

2

0

0

2

3

 

Mesleki Seçimlik I

Kodu

Ders Adı

  Ders

Uyg

Lab

Kredi

AKTS

 

MKN1042

Mühendislik Bilimi

3

0

0

3

4

 

MKN1052

Elektromekanik

3

0

0

3

4

 

MKN1062

İş Kalıpları

3

0

0

3

4

 

Mesleki Seçimlik II

Kodu

Ders Adı

Ders

Uyg

Lab

Kredi

 AKTS

MKN2071

Makine Meslek Resmi

3

0

0

3

4

MKN2081

Enerji Yönetimi

3

0

0

3

4

MKN2091

Isıl İşlemler

3

0

0

3

4

Mesleki Seçimlik III

Kodu

Ders Adı

 Ders

Uyg

 Lab

 Kredi

 AKTS

MKN2072

Kaynak Teknolojisi

3

0

0

3

4

MKN2082

Kesici Takım Teknolojisi

3

0

0

3

4

MKN2092

İleri İmalat Yöntemleri

3

0

0

3

4