Ders Planı

 

1.Yıl - Güz Yarıyılı

Kodu

Önk.

Ders Adı

Ders

Uygulama

Laboratuar

Yerel Kredi

AKTS

ATA1031

 

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I

2

0

0

0

2

TDB1031

 

Türkçe I

2

0

0

0

2

MAT1033

 

Matematik 1

2

0

0

2

2

MDB1071

 

Yabancı Dil I

2

0

0

2

2

BIL1051

 

Bilgisayar ve Ofis Programları

2

0

0

2

3

ALT1101

 

Enerji Fiziğine Giriş

3

0

0

3

3

ALT1121

 

Temel Elektrik-Elektronik

2

2

0

3

4

ALT1131

 

Temel Enerji Kaynakları

2

2

0

3

5

ALT1141

 

Temel Tesisat Bilgisi ve Ölçme Tekniği

2

2

0

3

4

ELEC 001

 

Sosyal Seçmeli I

2

0

0

2

3

30Toplam:

1.Yıl - Bahar Yarıyılı

Kodu

Önk.

Ders Adı

Ders

Uygulama

Laboratuar

Yerel Kredi

AKTS

ATA1032

 

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi II

2

0

0

0

2

TDB1032

 

Türkçe II

2

0

0

0

2

MAT1054

 

Matematik 2

2

0

0

2

2

MDB1072

 

Yabancı Dil II

2

0

0

2

2

ALT1102

 

Kumanda Tekniği

1

2

0

2

3

ALT1112

 

Güneş Enerjisi ile Isı Güç Üretimi

3

0

0

3

3

ALT1122

 

Bilgisayar Destekli Tasarım

2

2

0

3

4

ELEC 002

 

Sosyal Seçmeli II

2

0

0

2

3

ELEC 003

 

Mesleki Seçmeli I

3

0

0

3

3

ELEC 004

 

Mesleki Seçmeli II

3

0

0

3

3

ALT1001

 

Mesleki Staj I

0

0

0

0

3

30Toplam:

2.Yıl - Güz Yarıyılı

Kodu

Önk.

Ders Adı

Ders

Uygulama

Laboratuar

Yerel Kredi

AKTS

ALT2101

 

Termodinamik ve Isı Transferi

3

0

0

3

4

ALT2111

 

Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi

1

2

0

2

4

ALT2121

 

Jeotermal Enerji ve Uygulamaları

2

2

0

3

5

ALT2131

 

Elektrik Enerjisi İletim ve Dağıtımı

3

0

0

3

3

ALT2141

 

Hidro Enerji

1

2

0

2

3

ALT2151

 

Proje Yönetimi ve Tasarımı

3

0

0

3

3

ELEC 005

 

Mesleki Seçmeli III

3

0

0

3

4

ELEC 006

 

Mesleki Seçmeli IV

3

0

0

3

4

30Toplam:

2.Yıl - Bahar Yarıyılı

Kodu

Önk.

Ders Adı

Ders

Uygulama

Laboratuar

Yerel Kredi

AKTS

ALT2102

 

Rüzgar Enerjisi ve Uygulamaları

2

2

0

3

4

ALT2112

 

Biyokütle ile Enerji Üretimi

2

2

0

3

4

ALT2122

 

Enerji Sistem Tasarımı

0

6

0

3

5

ALT2132

 

Enerji Yönetimi ve Politikaları

2

0

0

2

2

ELEC 007

 

Mesleki Seçmeli V

3

0

0

3

4

ELEC 008

 

Mesleki Seçmeli VI

3

0

0

3

4

ELEC 009

 

Mesleki Seçmeli VII

3

0

0

3

4

ALT2001

 

Mesleki Staj II

0

0

0

0

3

30Toplam:

120Program Toplam AKTS:

Sosyal Seçimlik

Kodu

Önk.

Ders Adı

Ders

Uygulama

Laboratuar

Yerel Kredi

AKTS

SER1601

 

Araştırma Yöntem ve Teknikleri

2

0

0

2

3

ISS1061

 

İLETİŞİM

2

0

0

2

3

ELT1062

 

Toplam Kalite Yönetimi

2

0

0

2

3

BAN1211

 

Genel İşletme

2

0

0

2

3

MHS1701

 

Girişimcilik

2

0

0

2

3

SER1603

 

Fotografi

2

0

0

2

3

SER1604

 

İşletme Yönetimi

2

0

0

2

3

BSM1762

 

Güzel Sanatlar

2

0

0

2

3

HAR1162

 

İlk yardım

2

0

0

2

3

MKN1051

 

Teknolojinin Bilimsel İlkeleri

2

0

0

2

3

IKL9010

 

Meslek Etiği

2

0

0

2

3

BIL1102

 

Bilgi ve İletişim Teknolojisi

2

0

0

2

3

SER1602

 

Çevre Koruma

2

0

0

2

3

Mesleki Seçimlik I

Kodu

Önk.

Ders Adı

Ders

Uygulama

Laboratuar

Yerel Kredi

AKTS

ALT1132

 

Hidrojen ve Yakıt Pili Sistemleri

3

0

0

3

3

ALT1142

 

Elektrik Makineleri

3

0

0

3

3

ALT1152

 

Malzeme Teknolojisi

3

0

0

3

3

ALT1162

 

Güç Elektroniği ve Güç Kaynakları

3

0

0

3

3

Mesleki Seçimlik II

Kodu

Önk.

Ders Adı

Ders

Uygulama

Laboratuar

Yerel Kredi

AKTS

ALT2161

 

Programlanabilir Denetleyiciler

3

0

0

3

4

ALT2171

 

İmalat Yöntemleri

3

0

0

3

4

ALT2181

 

Enerji ve Çevre Ekonomisi

3

0

0

3

4

Mesleki Seçimlik III

Kodu

Önk.

Ders Adı

Ders

Uygulama

Laboratuar

Yerel Kredi

AKTS

ALT2142

 

Hibrit Enerji Sistemleri

3

0

0

3

4

ALT2152

 

Aydınlatma Tekniği ve Proje

3

0

0

3

4

ALT2162

 

Kontrol Otomasyon

3

0

0

3

4

ALT2172

 

Montaj ve Koruyucu Bakım

3

0

0

3

4

ALT2182

 

Akıllı Şebekelere Giriş

3

0

0

3

4